Над Австралією згорів гучний метеор: дивовижне відео.

by Max

У ніч проти 21 травня в небі над Квінслендом в Австралії з жахливим гуркотом вибухнула вогненна куля. Це був метеор, який згорів у атмосфері планети.

Як інформує KURAZh, про це повідомляє The Guardian

Подія потрапила до об’єктивів смартфонів та камер відеоспостереження. На відео, які очевидці публікували в соцмережах, можна побачити вогненну кулю, яка швидко збільшувалася в розмірах, а потім спалах блакитного та зеленого кольору. Камери аеропорту Кернса зняли, як небо забарвилося в зелений, а потім жовтий колір.

Жителі міста Кройдон, що за 500 кілометрів від Кернса, розповіли в соцмережах, що відчули потужний удар і чули гучний вибух.

Астрофізик Австралійського національного університету Бред Такер заявив, що діаметр метеора становив приблизно 0,5-1 метр, він рухався на швидкості 150 тисяч кілометрів на годину.

Більшість метеорів є кам’янистими хондритами, але зеленуватий колір перед вибухом був викликаний нагріванням заліза та нікелю після того, як метеор почав розпадатися на частини. Ймовірно, після його падіння навряд чи утворився кратер, оскільки камінь розпався на шматки до того, як досяг поверхні Землі.

Такер також зазначив, що незважаючи на сильне свічення в міру руху крізь атмосферу, на момент приземлення більша частина метеора все ще була заморожена. А звук, який чули місцеві жителі, пролунав через те, що метеор вибухнув у повітрі. За словами вченого, якщо такий вибух відбувається над будинками, він може спричинити їх пошкодження.