Дослідники зафіксували невідомий сигнал з Марса.

by Max

Проєкт SETI найбільше зацікавлений у пошуках позаземних цивілізацій, тому вчені зараз готуються отримати від них потенційне послання. Для цього команда SETI провела невеликий тест, який симулював отримання такого повідомлення, передає KURAZH.

24 травня о 18.00 за київським часом європейський зонд Trace Gas Orbiter Mars з орбіти Марса передав закодоване повідомлення на Землю. Через 16 хвилин його прийняли три великі радіотелескопи на Землі, що дало старт глобальним зусиллям щодо розшифрування «загадкового» послання.

Передача сигналу відбулася в рамках багатотижневого проекту A Sign in Space під керівництвом Даніели де Пауліс з Інституту SETI в Маунтін-В’ю, Каліфорнія та обсерваторії Грін-Бенк у Західній Вірджинії.

«Отримання послання від позаземної цивілізації стало б неймовірним досвідом для людства. A Sign in Space пропонує безпрецедентну можливість відчутно відрепетирувати та підготуватися до цього сценарію», – прокоментувала вчена.

Сигнал прослуховували обсерваторія Green Bank, телескоп Інституту SETI та радіоастрономічна станція Medicina. Дослідники на кожному з цих об’єктів тепер будуть обробляти сигнал і надавати його своїм колегам по всьому світу та широкому загалу. Команда проекту хоче, щоб люди з різним досвідом вивчили сигнал та спробували свої сили у його розшифровці.