Вчені з Великобританії здійснили захопливе археологічне відкриття, встановивши місце, де співіснування людей протягом чотирьох тисяч років пройшло в абсолютній гармонії.
Це місто побудоване у вигляді стільників Чатал-Хююк, розташоване на території сучасної Коньї, Туреччина. Приголомшлива знахідка свідчить, що протягом 7500 років до н. е. населення Чатал-Хююка мирно і стабільно існувало без військових конфліктів, що робить це місце унікальним у своєму роді, повідомляє KURAZH.
Ця стародавня архітектурна інтерпретація міста здивувала вчених своєю незвичайністю: будинки, розділені стінами, а двері розташовані у дахах.
Чатал-Хююк мало вулиці-дахи, де мешканці гуляли і спілкувалися, а сходи вели прямо у житлові приміщення. Цікаво, що дверні отвори прикрашалися бичачими рогами, а мертвих родичів ховали підлогою у кожному будинку.
Хоча тепер місто втрачене, а його культура покладена у забуття, знахідки статуеток богині родючості свідчать про унікальну культурну спадщину Чатал-Хююка. Археологи припускають, що ці мешканці можливо здавали свою культуру та традиції іншим народам Месопотамії, залишаючи позначення на історії регіону.
Місце Чатал-Хююк стає унікальним свідком спокійного співіснування людей.